Świdnica: Porażka po ambitnej walce

Środa, 27 lutego 2013, 0:43
Aktualizacja: 0:44
W poniedziałek 25 lutego w hali przy ulicy Pionierów został rozegrany półfinał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców. Powiat świdnicki reprezentowało Gimnazjum nr 3.

Nasi chłopcy przegrali dwa mecze i nie zdołali awansować do finału tych rozgrywek. W pierwszym meczu walczyliśmy z Gimnazjum Głuszyca, przegrywając nieznacznie 1:2 w setach (-16, 25, -13). - Niestety, ale na taki wynik miał duży wpływ sędzia, który kilkoma kontrowersyjnymi decyzjami na naszą niekorzyść, wypaczył wynik meczu. Trudno było nam zrozumieć, gdy piłka po ataku Głuszycy lądowała w aucie, a sędzia uparcie pokazywał pole – komentował Piotr Godula, trener świdnickiej drużyny.

W drugim meczu graliśmy z Gimnazjum Sportowym nr 11 z Wałbrzycha. Po dość wyrównanym meczu i zmianie sędziego ulegliśmy 0:2 w setach (-22, -17). W trzecim spotkaniu Głuszyca dość niespodziewanie pokonała Wałbrzych 2:1 i awansowała do finału.

Kolejność końcowa:
1. Gimnazjum Głuszyca
2. Gimnazjum Sportowe nr 11 Wałbrzych
3. Gimnazjum nr 3 Świdnica

- Jest to i tak duży sukces naszej młodej drużyny, gdyż w historii szkoły pierwszy raz chłopcy dotarli tak wysoko. Jesteśmy dobrej myśli, a za rok postaramy się powalczyć o lepsze miejsce - dodał Piotr Godula.

Skład drużyny: Oskar Świeboda kl. III a, Szymon Klimowicz kl. III a, Adrian Dymitruk II b, Maciej Kurnicki, Kuba Popławski, Aleksander Rataj, Filip Slatan, Bartek Zygmunt wszyscy I b - sportowa. Trener: Piotr Godula.