Czytających: 1581

Trzebnica: Siatkarki MKS–u Świdnica nie zwalniają tempa

Sobota, 16 października 2010, 21:16
Aktualizacja: 21:17
Czwarta seria spotkań, czwarte zwycięstwo, czwarte w stosunku 3:0 – to dorobek podopiecznych Magdaleny Antoniak. Tym razem kroku nie dotrzymały nam zawodniczki Gaudii Trzebnica.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia świdnickich siatkarek. Dobra gra w ataku Małodobrej, świetna postawa na zagrywce Wieczorek zaowocowały wysokim zwycięstwem w pierwszej partii 25:11.

Gospodynie z Trzebnicy w drugiej odsłonie postawiły nam opór i przez długi czas na tablicy wynik oscylował w granicy remisu. W końcówce seta do głosu doszły jednak świdniczanki, które mocną zagrywką i dobrym blokiem przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść pokonując rywalki 25:20.

Trzecia część gry to kopia drugiej partii, podopieczne Magdaleny Antoniak dały rywalkom pograć przez długi okres czasu, ale w końcówce kiedy „mocniej przycisnęły” trzebniczanki zaczęły odstawać. Nasze siatkarki ostatecznie skończyły seta wynikiem 25:18, cały mecz padł ich łupem w stosunku 3:0.

Zespół Gaudii postawił nam dziś opór i prezentował się na prawdę nieźle. Trzebniczanki to solidna drużyna, która dodatkowo została wzmocniona siatkarkami z Wrocławia. W dzisiejszym meczu nie dały nam jednak rady. Świetnie zagrał cały nasz zespół, każda z dziewczyn miała wielki wkład w końcowy sukces. Znakomicie atakowała Małodobra, w bloku rywalki gnębiły Gancarz, Smagło oraz Kukla, na zagrywce z kolei królowała Wieczorek. Z dobrej strony pokazała się także wprowadzona w drugim secie Gezella. Cały zespół zasługuje na duże słowa uznania – ocenia Magdalena Antoniak.

Gaudia Trzebnica – MKS Świdnica 0:3 (11:25, 20:25, 18:25)

MKS: Małodobra, Bernaciak, Wieczorek, Smagło, Kukla, Gancarz, Szczurek oraz Gezella