Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Siatkarski sukces

Piątek, 25 czerwca 2021, 10:20
Aktualizacja: 10:21
Autor: red
Strzegom: Siatkarski sukces
Fot. UM Strzegom
Kibice piłki siatkowej w okresie pandemii nie mieli okazji oglądać strzegomskich zawodników na siatkarskich parkietach. Dla klubów sportowych był to bardzo trudny czas.

Tym bardziej cieszy fakt zakwalifikowania do kadry dolnośląskiej młodzików w piłce siatkowej mieszkańca naszej gminy Bartosza Szurana. W ostatnich dniach dotarła do nas również wspaniała informacja o powołaniu Bartosza na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Ten prestiżowy turniej odbył się w dniach 20-23 czerwca br. w Bełchatowie. W olimpiadzie brały udział najlepsze siatkarskie reprezentacje z 16 województw z naszego kraju. W tygodniu poprzedzającym OOM Bartek wraz z innymi zawodnikami przygotowywał się na zgrupowaniu w Wałbrzychu. Ciężkie treningi zaowocowały wspaniałym sukcesem. Reprezentacja Dolnego Śląska zajęcia 3. miejsce i wywalczyła brązowe medale.

Swoją przygodę z piłką siatkową Bartosz rozpoczął w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu. Na początku były to szkolne zajęcia SKS pod okiem trenerów Roberta Kotowicza i Aleksandry Doleckiej. Bartek w młodszych klasach nie był najwyższym uczniem, lecz od samego początku na boisku był bardzo ambitny i waleczny. Reprezentował szkołę w rozgrywkach gminnych, powiatowych i finałach strefy wałbrzyskiej. Z powodzeniem uczestniczył również w cyklu turniejów Siatkarski Dolny Śląsk. W 2016 r. był zawodnikiem grupy młodzików drużyny AKS Strzegom. Reprezentował nasz klub w rozgrywkach DZPS. Od trzech lat reprezentuje barwy jaworskiego klubu sportowego Spartakus Jawor. Tego samego klubu z którego pochodzi reprezentant Polski w piłce siatkowej Aleksander Śliwka.

W drodze do sukcesów sportowych mocno wspierają Bartka jego rodzice. Dbają o to by mógł łączyć siatkarskie treningi i trudy nauki w szkole podstawowej. Dodatkowo codziennie dowożą syna na treningi do klubu Jawora i na zgrupowania kadry dolnośląskiej. Życzymy naszemu zawodnikowi udanej kariery sportowej oraz wielu sukcesów i medali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group