Czytających: 2160

Świdnica: Trójki siatkarskie dziewcząt

Sobota, 20 lutego 2016, 11:43
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego 2016, 11:44
Niemałą sensację sprawiły dziewczęta z SP nr 315 w Świdnicy w rozegranych 18 lutego zawodach Minisiatkówki Trójek.

Nie dość, że stanęły na podium, to jeszcze na najwyższym stopniu, co dla tej szkoły jest rzadkością w turniejach „Współzawodnictwa szkolnego 2015-2016”.

W imprezie wzięło udział pięć reprezentacji świdnickich podstawówek dziewcząt klas piątych. Trójki siatkarskie to gra każdy z każdym do dwóch wygranych setów, gdzie w pierwszym secie walczy pierwsza trójka zawodniczek, natomiast w drugim secie skład drugi z rezerwową siatkarką. O bardzo wyrównanym poziomie zawodów świadczył fakt, że tylko jedno spotkanie skończyło się wynikiem 2-0, w pozostałych meczach o zwycięstwie decydował dopiero tie-break.

Dziewczęta z SP 315 mając mocny pierwszy skład trójki wygrywały pierwszego seta i tie-break, oddając drugiego seta przeciwnikowi. Jedyny mecz, jaki przegrały 1-2, to spotkanie z zawodniczkami SP 4. O pierwszym miejscu na podium, przy tej samej liczbie zdobytych punktów i różnicy setów, zadecydował bezpośredni mecz SP 315 i SP 1 wygrany 2-1 przez te pierwsze zawodniczki. Tym samym dwa pierwsze zespoły SP 315 i SP 1 awansowały do szczebla powiatowego, który odbędzie się w marcu na Hali Zawiszów przy SP 1. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna SP 8 wyprzedzając zespół SP 4 różnicą setów.

Na zakończenie zawodów zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały również najlepsze zawodniczki: Theofani Kułak (SP 1), Alicja Maliszewska (SP 4), Wiktoria Wiraszka (SP 6), Anna Nykiel (SP 8), Natalia Piestrak (SP 315).