Czytających: 2118

II-liga siatkarek: Trzy punkty MKS–u wywalczone w Sosnowcu

Sobota, 14 stycznia 2012, 19:00
Aktualizacja: 19:03
To była udana inauguracja 2012 roku w wykonaniu II–ligowych siatkarek MKS–u Świdnica. Podopieczne Magdaleny Antoniak wygrały na wyjeździe z outsiderem rozgrywek SMS–em PZPS–em II Sosnowiec 3:1.

Początek meczu był w naszym wykonaniu nerwowy i do stanu 9:9 nie byliśmy w stanie odskoczyć na bardziej znaczący dystans. W pewnym momencie świdniczanki poprawiły przyjęcie, lepiej zaczęło funkcjonować rozegranie i atak i po chwili nasze zawodniczki cieszyły się ze zwycięstwa 25:16. W drugim secie nasza przewaga również nie podlegała dyskusji, MKS wygrał 25:17. Z początkiem trzeciej odsłony nadeszło lekkie rozprężenie, rywalki rozpoczęły od prowadzenia 3:0 i do końca tej partii trwała zacięta walka o zwycięstwo. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały przeciwniczki zwyciężając 26:24. W czwartym, decydującym jak się okazało secie wszystko wróciło już do normy, podopieczne Magdaleny Antoniak zwyciężyły 25:15, a cały mecz 3:1.

Cieszymy się ze zwycięstwa, najistotniejsze było zgranie się z nową rozgrywającą Joanną Lizner (ostatnio Gauda Trzebnica) i to wyglądało dziś naprawdę dobrze – powiedziała tuż po meczu Magdalena Antoniak, trenerka MKS-u.

SMS PZPS II Sosnowiec – MKS Świdnica 1:3 (16:25, 17:25, 26:24, 15:25)

MKS: Lizner, Małodobra, Gancarz, Krusiewicz, Malina, Radgowska, Szczurek oraz Woźniak, Bernaciak