Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 507
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Turniej szkół podstawowych „Siatkarski Dolny Śląsk” w Strzegomiu

Czwartek, 28 września 2017, 16:29
Aktualizacja: 16:31
Autor: red
Strzegom: Turniej szkół podstawowych „Siatkarski Dolny Śląsk” w Strzegomiu
Fot. UM Strzegom
W hali OSiR w Strzegomiu siatkarze ze szkół podstawowych zainaugurowali rozgrywki w programie „Siatkarski Dolny Śląsk”. W turnieju wystartowały szkoły podstawowe z Kamieńca Wrocławskiego, Siechnic, Ciepłowód i gospodarze ze Szkoły Podstawowej nr 4 ze Strzegomia.

Program ukierunkowany jest na upowszechnianie piłki siatkowej chłopców, a dofinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Koordynatorem szkolnym programu jest nauczyciel wychowania fizycznego Robert Kotowicz. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta oraz zaproszeni goście: zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski, naczelnik Wydziału Oświaty - Urszula Podsiadły-Szubert, dyrektor PSP nr 4 - Janina Klonowska oraz dyrektor OSiR w Strzegomiu -Grzegorz Luszawski. Wrocław reprezentowali trenerzy: Piotr Lebioda i Leszek Mazur wraz z trzema zawodnikami II ligowej sekcji siatkówki klubu Gwardia Wrocław.

W turnieju zagrało 15 drużyn w trzyosobowych składach. Zawodnicy rywalizowali wg zasad mini piłki siatkowej, czyli na boiskach o wymiarach 7x7m. Po rundzie eliminacyjnej do finału awansowały drużyny z Kamieńca Wrocławskiego i PSP nr 4 ze Strzegomia. W finale siatkarze z Kamieńca nie dali szans gospodarzom i to oni wygrali cały turniej.

Zwycięzcy z rąk dyrektor Janiny Klonowskiej i zastępcy burmistrza - Wiesława Witkowskiego otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy. Nauczyciele zaproszonych szkół otrzymali pamiątki ze Strzegomia promujące atrakcje naszego miasta.

Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują gminie Strzegom za ufundowanie nagród i pucharów, dyrektor Janinie Klonowskiej za pomoc i wsparcie oraz dyrektorowi OSiR za przygotowanie hali sportowej. Podziękowania również dla nauczycieli i uczniów PSP nr 2 za pomoc w prowadzeniu i sędziowaniu zawodów. Siatkarze z „Czwórki” już trenują do kolejnego turnieju. Siata gra! Graj i Ty!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group