Czytających: 1630

Poznań: UKS Świdnica w Finale Amatorskiej Plus Ligi Juniorów!

Środa, 15 czerwca 2011, 12:02
Aktualizacja: Czwartek, 16 czerwca 2011, 13:35
Siatkarze UKS–u Świdnica pod wodzą Marcina Kuca przeszli jak burza półfinały Amatorskiej Plus Ligi Juniorów, awansując do wielkiego finału, który odbędzie się w Gdańsku.

Do półfinałów przystąpiło 6 drużyn, które zostały przydzielone do 2 grup po 3 drużyny.

3.Grom Wrocław Junior

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Grało się do 2 wygranych setów do 25 punktów, tie break do 15. Pierwsze miejsca w obu grupach automatycznie uzyskiwały awans do Final Four turnieju. W pierwszym meczu świdnicka drużyna zmierzyła się z „czarnym koniem” turnieju, którym okazała się drużyna Lipno Volleyball Team. Świadczy o tym fakt, że w pierwszym swoim spotkaniu drużyna z Lipna zmierzyła się z Gromem Wrocław i pewnie wygrała 2:0. Teraz było już jasne, że przeciwnika nie można zlekceważyć.

Od pierwszego gwizdka sędziego gracze Lipna postawili trudne warunki do gry naszym zawodnikom o czym mówi przegrany pierwszy set. Na szczęście w dalszej części spotkania nasi gracze zdołali się pozbierać i wygrać dwa kolejne sety, a co za tym idzie pokonać rywali w całym spotkaniu 2:1.

By awansować do Final Four potrzebne nam było zwycięstwo z drużyną Gromu Wrocław, z którą to w fazie ligowej UKS pewnie wygrał bez straty seta. Tym razem nie było tak łatwo. Tylko dzięki świetnie zagranym końcówkom nasz zespół zwyciężył 2:0 i uzyskał upragniony awans do Final Four Amatorskiej Plus Ligi Juniorów.

Radości nie było końca, ale pozostawał jeszcze mecz o pierwsze miejsce w półfinałach z drużyną Gladiatorów Poznań - zespół ten również uzyskał awans do finałów.

Do ostatniego meczu gracze świdnickiego UKS-u podeszli zrelaksowani, pewni swego i wysoko wygrali to spotkanie 2:0.

Końcowa klasyfikacja półfinałów:
1.UKS Świdnica - awans do finałów
2.Gladiatorzy Poznañ - awans do finałów
3.Lipno Volleyball Team
4.Ekonomik Bydgoszcz

Finały Amatorskiej Plus Ligi zaplanowano na 9 lipca w Gdańsku - mecze będą rozgrywane podczas trwania finałów Ligi Światowej w hali Ergo Arena. Emocje gwarantowane.

Dziękujemy zespołowi za godne reprezentowanie miasta i życzymy dalszych sukcesów i oczywiście zwycięstwa w finałach! Nasza ekipa wystąpiła w składzie: Paweł Zasada - rozgrywający (kapitan), Marcin Olszówka - atakujący, Mateusz Drączkowski - przyjmujący, Jakub Jaworski - przyjmujący, Maciej Kołodziej - środkowy, Paweł Koronczewski - środkowy, Remigiusz Bundzyło - libero