Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 651
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Umowa inwestycyjna z Lotte podpisana

Poniedziałek, 19 września 2011, 14:03
Aktualizacja: 17:26
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Umowa inwestycyjna z Lotte podpisana
Fot. Um Świdnica
Firma E.Wedel, miasto Świdnica i Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST–PARK” podpisały w dziś w Świdnicy umowę określającą warunki i zakres współpracy przy realizacji inwestycji japońskiego Lotte.

Na 22-hektarowej działce przy ul. Kazimierza Wielkiego mają powstać fabryki słodyczy japońskiej grupy Lotte. Firma, która od roku jest właścicielem marki E.Wedel, w Świdnicy chce produkować ciastka i gumy do żucia.
– Właśnie zrobiliśmy kolejny krok w kierunku powstania w Świdnicy zakładów Lotte. Po długich, zakończonych sukcesem negocjacjach, przyszedł czas na umowę. Uzyskanie pozwolenia na działalność w strefie będzie ostatnim elementem przed rozpoczęciem inwestycji – wyjaśnia prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek.

– Rozwój i wielkość zatrudnienia będą zależały od sytuacji ekonomicznej i rynkowej. Lotte i Wedel są firmami zorientowanymi na konsumenta. Naszym celem jest dostarczenie oryginalnych, ulubionych i najlepszych słodyczy, a o naszej wielkości zadecydują właśnie nasi konsumenci – mówi Witold Ziobrowski, prezes firmy E.Wedel.
– Podpisanie umowy to ważny krok i kolejna okazja, aby podziękować firmie Lotte za zaufanie i podjętą decyzję o ulokowaniu swoich fabryk w WSSE „INVEST-PARK” oraz życzyć powodzenia w realizacji inwestycji – mówi Wojciech Morel, wiceprezes zarządu WSSE „INVEST-PARK”.

Podpisy pod umową złożyli: ze strony firmy E.Wedel prezes Witold Ziobrowski i członek zarządu Kazunori Yanagishita, miasta – prezydent Wojciech Murdzek, WSSE – prezes Urszula Solińska-Marek.

Kameralną uroczystość zorganizowano w historycznym dla Świdnicy miejscu – Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Stefan Augustyn
rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group