Czytających: 1919

II-liga siatkarek: Porażka z Krzanowicami, znów 1:3

Sobota, 3 marca 2012, 17:05
Aktualizacja: 17:07
Siatkarki MKS–u Świdnica przegrały we własnej hali z UKS–em Krzanowice 1:3 w ostatniej 18. kolejce II–ligi. Rywalki w takim samym stosunku wygrały również mecz przed własną publicznością. Dzisiejsza porażka oznacza, że podopieczne Magdaleny Antoniak zajmą po rundzie zasadniczej ósme miejsce w tabeli i w fazie play–out handicap własnego parkietu będą miały zawodniczki Politechniki Częstochowskiej.

Pierwszy set dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wiele emocji. Na parkiecie trwała wyrównana walka, zakończona zwycięstwem MKS-u na przewagi – 28:26. Jak się okazało na finiszu kolejne partie należały już tylko dla siatkarek UKS-u. W końcówce drugiej odsłony przyjezdne odrobiły kilkupunktową stratę wygrywając 25:23 i doprowadzając do remisu 1:1. W trzecim secie zacięta walka trwała jedynie do stanu 7:7. Od tego momentu UKS zdobył trzy punkty z rzędu i utrzymał do końca bezpieczną przewagę zwyciężając 25:19. W czwartym secie gospodynie ambitnie walczyły o doprowadzenie do tie’break’a, ta sztuka się jednak nie udała, UKS wygrał 25:22, a cały mecz 3:1.

MKS Świdnica – UKS Krzanowice 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 22:25)

MKS: Gancarz, Krusiewicz, Bernaciak, Woźniak, Małodobr, Lizner, Szczurek oraz Kukla, Gezella, Malina, Radgowska