Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 582
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Popularne systemy płatności w Polsce

Poniedziałek, 11 września 2023, 18:49
Aktualizacja: 21:50
Autor: ts
Polska: Popularne systemy płatności w Polsce
Fot. ts
Jest powszechnie znane, że na całym świecie ludzie korzystają z kart Visa i Mastercard, ale w ostatnim czasie zyskują na popularności także lokalne alternatywne systemy płatności. Ich znaczenie polega na tym, że są wygodne dla firm, które planują rozszerzać swoją działalność, łatwo się nimi posługiwać, a także umożliwiają dokonywanie natychmiastowych płatności przez internet.

Ponieważ międzynarodowy rynek e-commerce rośnie bardzo szybko, polscy klienci coraz częściej dokonują zakupów online nie tylko w kraju, ale także w całej Europie i nawet poza nią, co zwiększa udział płatności międzynarodowych. Dlatego korzystają z możliwości płatności, które zakładają użycie specjalnych systemów płatności.

Krótko mówiąc, międzynarodowe systemy płatności elektronicznych to usługi, które pozwalają na dokonywanie transferów pieniężnych na całym świecie. Oczywiście posiadają one wiele funkcji, takich jak konwersja walut, przesyłanie większych i mniejszych sum. Systemy płatności w istocie oszczędzają czas ludziom, umożliwiają komunikację między firmami a klientami, ułatwiają przeprowadzanie transakcji międzynarodowych, pozwalają na automatyczną konwersję waluty z dowolnego miejsca na świecie i nie tylko.

Jakie systemy płatnicze są najczęściej używane w Polsce?
Posiadanie osobistego konta w jednym z europejskich systemów płatniczych jest bardzo korzystne. Otwiera to szerokie możliwości szybkich przelewów i korzystania z kart płatniczych. Co więcej, europejskie systemy płatnicze oferują wygodne usługi finansowe, pozwalające swobodnie zarządzać środkami bezgotówkowymi, dokonywać szybkich i natychmiastowych przelewów bez dużych opłat. Oto lista popularnych systemów płatniczych w Polsce:
1. PaySafeCard. To właśnie ten system płatniczy umożliwia grę i wygrywanie w kasynach online. Kasyna z Paysafecard są często wybierane przez graczy z całego świata ze względu na wygodę użytkowania. To jednak nie wszystkie korzyści tej platformy. Aby z niej korzystać, należy zamówić specjalną kartę i znać jej numer (16 cyfr) oraz kod PIN. Koniecznym krokiem dla użytkownika jest rejestracja w systemie, gdzie nie trzeba podawać żadnych szczegółowych danych (oprócz tych minimalnych). Następnie korzystanie z karty odbywa się w sposób absolutnie bezpieczny i anonimowy.
2. Paysend. To nie tylko globalna sieć przekazów pieniężnych, w której można przesyłać środki do ponad 160 krajów, ale także możliwość żądania przekazów z ponad 45 krajów. Co do opłat, są one minimalne w tym systemie płatniczym. Warto podkreślić różne dostępne metody przekazu (na karty bankowe, numery rachunków bankowych i konta, a nawet przez numer telefonu komórkowego, portfele elektroniczne itp.). Wszystkie płatności są przetwarzane natychmiast, co jest bardzo wygodne. Istnieje również całodobowa obsługa klienta, aby polscy użytkownicy mogli zadawać pytania o dowolnej porze.
3. BLIK. To jedna z popularnych mobilnych metod płatności w Polsce, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród całej populacji. Działalność firmy rozpoczęła się w 2015 roku, ale obecnie jest znana wielu osobom. Dzięki temu systemowi płatniczemu można dokonywać transakcji bez użycia kart płatniczych, wyłącznie za pomocą sześciocyfrowego kodu, który jest generowany automatycznie w aplikacji mobilnej na smartfonie. Mimo że BLIK nie jest bezkontaktowym środkiem płatności, wielu ludziom podoba się ta metoda, ponieważ wszystko, co trzeba zrobić, to przepisać kod i potwierdzić transakcję telefonicznie.
4. PayPal. To system płatności, który jest wygodny zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Usługi tego serwisu obejmują szybkie przesyłanie i odbieranie płatności, tworzenie faktur, ustawianie płatności na raty itp. Przy tym opłaty są niskie, a płatności naprawdę błyskawiczne. System ten ma obecnie miliony aktywnych użytkowników i obsługuje nie tylko polską walutę, ale także waluty ponad 100 krajów na świecie.
Oczywiście to tylko część popularnych systemów płatniczych dostępnych w Polsce (2Checkout, Square, Shopify Payments itp.), ale jednocześnie te systemy wyróżniają się swoją wygodą, unikalnością i łatwością użycia.

Wskazówki przy wyborze systemu płatniczego
Wybierając jeden z systemów płatniczych, polscy klienci powinni zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Wśród nich znajdują się:
1. Reputacja. Zazwyczaj najwięcej informacji o niej można znaleźć w rzeczywistych recenzjach klientów, którzy regularnie zostawiają swoje opinie na oficjalnych stronach internetowych. Również istotne jest zwrócenie uwagi na rok założenia firmy - im dłużej system płatniczy działa na współczesnym rynku i odnosi sukcesy, tym większe zaufanie budzi.
2. Opłaty. Oczywiście, dla większości polskich użytkowników ważne są pieniądze i oszczędności. Dlatego ludzie mogą wybierać system płatniczy biorąc pod uwagę opłaty. Najlepiej jest najpierw zapoznać się z umową użytkownika i innymi dokumentami, skontaktować się z obsługą klienta, a następnie, po zrozumieniu aspektów finansowych, zdecydować, czy warto korzystać z danego systemu.
3. Relewantność dla klientów. Skupienie się na swojej grupie docelowej to istotny czynnik. Jeśli usługa obsługuje konkretny region, z którym firma współpracuje, to warto rozważyć podłączenie systemu płatniczego do tego regionu. W ten sposób firma rozszerza możliwości nie tylko dla siebie, ale także dla polskich konsumentów.
4. Wygoda. Intuicyjny interfejs to miejsce, od którego warto zacząć. Jeśli klientowi przyjemnie korzystać z witryny lub aplikacji systemu płatniczego, można mówić o sukcesie. Bardzo ważne jest, aby ludzie mogli wygodnie dokonywać transakcji, a nie martwić się nimi.
5. Czas wypłaty środków. Ten czynnik jest najważniejszy dla większości klientów, dlatego dla każdego systemu płatniczego optymalnym okresem realizacji przelewów będą albo płatności natychmiastowe (odpowiednie dla tych, którzy nie przeszkadza wyższa opłata za pilność transakcji), albo standardowe (przelew trwa od 5 do 7 dni roboczych). Ale najlepiej jest zapoznać się z warunkami korzystania z systemu, ponieważ zdarza się, że terminy wypłaty mogą się wydłużyć nawet do tygodnia lub dłużej.
Warto również zwrócić uwagę na to, aby proces podłączenia systemu płatniczego był prosty i nie wymagał długotrwałej biurokratycznej procedury.

Co jeszcze warto wiedzieć o systemach płatności w Polsce?
Alternatywne systemy płatności są aktywnie wykorzystywane przez nowoczesnych obywateli praktycznie we wszystkich dziedzinach - do dokonywania zakupów w sklepach internetowych, do doładowywania kont w klubach wirtualnych, do przeprowadzania innych operacji finansowych w punktach handlowych stacjonarnych, podczas zakupów, do regulowania opłat za usługi i wiele innych. Dlatego też wcale nie jest dziwne, że są one używane częściej niż nawet karty bankowe. Co więcej, przy dokonywaniu transakcji w wielu systemach płatności automatycznie stosuje się funkcję konwersji waluty, ponieważ wiadomo, że w różnych krajach Europy, oprócz euro, istnieje także inna "lokalna" waluta.
Aby wybrać odpowiednią usługę, wystarczy zwrócić uwagę na korzystne i dostępne warunki korzystania, ochronę danych osobowych użytkowników, wygodę użytkowania, warunki pracy i oczywiście opinie, które mogą wiele powiedzieć ogólnie rzecz biorąc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group